22.8 C
Скопје
20:06 - 14 јуни, 2024

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

Станува збор за краток филм кој ги разгледува предизвиците за менталното здравје со кои се соочуваат британските фармери.

Кејт Мидлтон направи пауза од јавните обврски поради терапија откако ѝ беше дијагностициран рак, но познато е дека Кејт сега работи на својот прв официјален проект. Станува збор за трејлер за краткиот филм кој се занимава со предизвиците со менталното здравје со кои се соочуваат британските фармери.

„Поминувајќи го денот на фармата на Сем во Херефорд, разговараа за менталното здравје во земјоделската заедница, пронаоѓањето поддршка и стратегија за менталното здравје“, пишува Гб Њуз.

Кејт Мидлтон е продуцент на краткиот филм. Принцот и принцезата од Велс објавија клип на Инстаграм за да ја одбележат Неделата на ментално здравје, а целосната објава е достапна на Јутјуб.

Се верува дека Кејт работела на овој проект пред нејзиното здравје да се влоши.

Инаку, Кејт и Вилијам се сретнаа со фармерот Сем Стејблс минатата година и тогаш беше лансирана стратегијата за ментално здравје. Проектот Принцот и принцезата од Велс беше лансиран за да им помогне на земјоделците низ целата земја.

Кејт пред три месеци објави дека боледува од рак, но оттогаш не се знае ништо ново за нејзината состојба и закрепнување.

 

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....