24.8 C
Скопје
09:05 - 24 јуни, 2024

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

Пејачот Харис Џиновиќ се најде во центарот на вниманието кога проговори за разводот со модната креаторка Мелина Џиновиќ со која има две деца, ќерката Џина и синот Кан.

Изјавите на Харис по разводот станаа вирални, за многумина толку смешни што некои почнаа и да ги тетовираат.

Пејачот вели дека не е активен на социјалните мрежи, но и дека му е криво поради тоа.

– Криво ми е, но се случија сплет на околности, па сега ќе треба да се активирам – вели Харис Џиновиќ, а на прашањето дали ги видел шегите објавени на негова сметка, вели:

– Па, воопшто не ми е гајле дали луѓето се сериозни, дали ме исмејуваат, што ми е гајле.

Според него, тој не жали што кажал за поранешната сопруга.

– Таман работа. Не можам да го спречам она што луѓето го пишуваат. Дали некој сега се потсмева, раскажува ли некакви приказни, ниту се обидувам да го спречам тоа ниту можам – истакна тој.

На прашањето дали сега после неколку месеци може да каже дека го преболел разводот, пејачот налутено одговори за српските медиуми:

– Воопшто нема да зборувам на таа тема, тоа не ме интересира. Ниту ме болеше, ниту можев да преболам нешто.

Разводот, како што вели, не влијаел на неговата работа.

– Ништо не се смени во настапите. Тоа е меѓу четири ѕида. Па цел Беверли Хилс се разведе, и што сега – рече Харис, кој потоа открива дали некогаш имал трема.

– Никогаш во животот не сум имал трема, па зошто би имал сега? Трема не постои, тоа ми е вродено. Или имаш трема или немаш. Имам одговорност, а тоа не е трема. Имам одговорност и се плашам какво ќе биде озвучувањето, дали мојот тон мајстор е добар или не и слично. Тоа е единственото нешто што ме загрижува, но немам трема – изјави Харис, кој настапи во Књажевац, а потоа откри:

– Некогаш го заборавам текстот додека пеам, па застанувам и потоа велам: „Како оди текстот, па ми кажуваат, па продолжувам да пеам“.

За разлика од него, ќерката на Харис и Мелина, Џина, е популарна на социјалните мрежи. На прашањето дали му кажала нешто за она што се појавува на социјалните мрежи, каде што фокусот е на разводот, Харис вели:

– Не. Ние генерално повеќе не зборуваме за тоа дома. Не повеќе, туку никогаш не ни зборувавме за тоа. Тоа е затворена тема. Упорно инсистирате да ви кажам нешто, да дознаете нешто, а тоа е обичен развод и тука е крајот.

Иако се појавија гласини дека Харис веќе има нова девојка, пејачот вели дека тоа не е вистина.

– Да имам, таа би била вечерва со мене тука – вели Харис и додава – Бред и Анџелина се разведоа па не се урна светот.

Пејачот упорно зборува дека разводот е сосема обичен, но во неговиот случај тоа не беше баш така.

– Па добро сега, не беше баш обичен како некои други. Спласна се, питата е готова – додава.

На прашањето дали постојат изгледи да го изглади односот до поранешната сопруга, Харис вели:

– Не, каков однос, што?

Слични објави

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

еспресо

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо
Се вчитува....