11.8 C
Скопје
19:35 - 28 февруари, 2024

(Видео) Цеца ја објави песната посветена на Џеј Рамадановски, а напишана од Марина Туцаковиќ: Многу емоции

Пред нешто повеќе од три години не напушти легендата на фолк музиката Џеј Рамадановски. Филмот за него беше премиерно прикажан во Србија вчера а песна во споменатиот филм отпеа и Светлана Цеца Ражнатовиќ. Како што наведува пејачката, таа е посветена нему, но и на Марина Туцаковиќ.

– Имаше одредена песна што Марина и Фута ја напишаа за диџеј пред неколку години, а тој никогаш не ја снимил. Во тоа време веќе му се слоши и немаше сила да ја сними, но многу му се допадна. Песната остана во „фиока“ додека не се создаде идејата за снимање филм. Потоа Фута им ја понуди на режисерите кои со ентузијазам ја прифатија – пишуваат српските медиуми.

– Долго размислуваа кој би можел да ја отпее песната меѓу неговите колеги и едногласно заклучија дека Цеца е најпогодна бидејќи таа ја има таа иста емоција во гласот. Веднаш ја поканиле и Цеца воодушевено прифатила. Беше многу емотивна, и поради тоа што песната ја напиша Марина и поради тоа што ќе ја отпее за потребите на филмот на нејзиниот голем пријател, истакнува извор близок до пејачката.

Цеца вчера по премиерата објави дел од песната на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

 

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....