17.8 C
Скопје
07:13 - 30 јуни, 2022

Убавица од Неготино: Анастасија Божинова е Втора придружничка на изборот за Мис на Евроазија 2022

Мис ЕВРОАЗИЈА 2022, уште една титула за македонската убавина.

18-годишната неготинчанка Анастасија Божинова ја освои титулата Втора придружничка на изборот за Мис на Евроазија 2022 кој вчера вечер се одржа во прекрасниот хотел Титаник Мардан Палас во Анталија, Турција.

Во конкуренција на 30 девојки од исто толку држави од Европа и Азија победи претставничката на Бугарија, а титулата Прва придружничка ја освои Мис Казахстан.

Преубавата Анастасија е членка на Модното студио Црнокрак, кое ја поседува лиценцата за нашата држава за овој престижен интернационален избор за убавина, кој оваа година се одржа по 17ти пат. Таа на финалето се претстави во креација на Елена Лука, специјално изработена за оваа прилика.

Слични објави

Путин: „Не за војниците на НАТО во Финска и Шведска, ќе одговориме симетрично“; ако лидерите на Г7 се соблечат „тоа ќе биде одвратна глетка“

Еспресо

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо
Се вчитува....