21.8 C
Скопје
16:14 - 30 мај, 2024

Песков: нападите врз Одеса не го попречуваат извозот на жито

Украинскиот извоз на жито од пристаништето Одеса ќе продолжи во согласност со договорот кој беше потпишан во присуство на претставници од Обединетите Нации, и покрај руското бомбардирање на пристанишната инфраструктура, соопшти Кремљ.

Бомбардирањата „се насочени само кон воената инфраструктура“. Апсолутно не е поврзано со инфраструктурата што се користи за спроведување на договорот за извоз на жито, поради што не може и не смее да го попречи почетокот на процесот на товарење“, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....