17.8 C
Скопје
05:57 - 30 јуни, 2022

Љубовницата на Путин – Кабаева купила две куќи во Турција, наводно ќе се сели со посредство на Ердоган

Според руски опозициски извор, љубовницата на Владимир Путин, има две луксузни домови во Турција, земја членка на НАТО. Според гласините, Алина Кабаева (39) поседува викендица во јужна Турција и втор стан во Инстабул.

Имотите се купени преку посредник и со помош на близок соработник на претседателот Ердоган. Ова го изјави израелскиот бизнисмен со руско потекло Леонид Невзлин (62), поранешен косопственик на нафтениот гигант Јукос и еден од главните непријатели на Путин.

За време на војната во Украина, Кабаева беше санкционирана од Британија, ЕУ и Канада поради нејзините наводни блиски лични врски со Путин. Невзлин не даде конкретни докази за своето тврдење за двете наводни куќи на Кабаева.

Во април тој тврдеше дека рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу бил „надвор од акција“ во војната откако доживеал „тежок срцев удар“. Сепак, Шојгу одигра значајна улога во парадата на Денот на победата на 9 мај во Москва, иако неговата видливост навистина беше слаба во последните недели.

 

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....