6.8 C
Скопје
02:12 - 21 април, 2024

Ким Кардашијан повикала полиција поради демнач: Ќе излезе од притвор со кауција

Ким Кардашијан во последно време беше во центарот на вниманието на различни демначи, а сега едно лице по име Џомин Зиглер било преземено од одделот на шерифот на Л.А. поради прекршување на неговата наредба за задржување на едно место.

На Џомин Зиглер му била изречена привремена забрана за приближување до домот на Ким, како и до самата ѕвезда.

Тој признал дека лично го посетил домот на милијардерката, и дека во близина на домот престојувал извесно време.

Зиглер понатаму е осомничен и дека е морничав поради тоа што ѝ испраќал чудни подароци на старлетата и извршнна директорка на SKIMS.

Пријавениот демнач не бил во просториите на Кардашијан, но бил во близина и би можел да ја реализира намерата да влезе во домот на ѕвездата.

Полицијата од Одделот на шерифот во Лос Анџелес го привел Зиглер со лисици. Изречена му е прекршочна парична казна и забрана за приближување.

Во овој момент, Зиглер е се уште во притвот и треба да ја плати кауцијата од 20.000 долари. Се додека не ја плати целата сума, нема да може да биде ослободен од притвор.

Блиски избори за ТМЗ напоменуваат дека човекот е толку многу опседнат со Ким што е многу веројатно повторно да го направи истото.

 

 

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....