34.8 C
Скопје
18:19 - 22 јули, 2024

Јелена Карлеуша со коментар за Теа Таировиќ и Сека Алексиќ: „Не може да ми се обраќа некој што не знае што пее и како изгледа“

Пејачката Јелена Карлеуша претходната вечер настапи во Инџија, а по успешниот концерт зборуваше на бројни теми пред насобраните новинари.

Популарната пејачка се осврна на работата на нејзината колешка Теа Таировиќ, а потоа и на неодамнешната поддршка на пејачката Сека Алексиќ.

Јелена по долго време неочекувано ја пофали работата на колешката Таировиќ, го оцени нејзиниот нов албум и ѝ посака среќа на најавениот концерт.

– Морам да кажам дека кога е Теа Таировиќ во прашање, од се што се снимаше во меѓувреме, најмногу ми се допаѓа. Морам да ѝ дадам комплименти. Од се што е снимено, најмногу ми има смисла. Мислам дека ќе ја „искине“ белградска арена. Оригинално е, реално… Можеби е бугарски, или турско ориентално, но таа е одлична во тоа. Добро направено! Многу ми се допаѓа – искрена беше Јелена Карлеуша.

Сека Алексиќ пак, неодамна ѝ даде јавна поддршка на Јелена на социјалната мрежа Икс. Пејачката во таа прилика го критикуваше Реља Деспотовиќ, попознат како Секси, кој рече дека на Јелена треба да ѝ биде чест да ја сподели сцената со него.

– Настрана дали ја сакаш Јелена, но не доаѓа предвид некој балавец да ја прозива неа и изведувачи кои траат повеќе од 20 години. Никој од моите колеги не смее да дозволи некое детиште кое вчера се глупираше да каже „треба да ѝ е чест затоа што ја дели сцената со мене“. Ма, немој, чаша млеко и во кревет! И онака, музиката ти трае како кисела вода – напиша Сека Алексиќ на споменатата социјална мрежа.

Јелена Карлеуша по настапот во Инџија се осврна на оваа поддршка од Алексиќ:

– Сека е голема дама. Така колегите го прават тоа повеќе од 20 години, колегијално и праведно. На некој што не постои, на некој што не знаеме што пее и како изгледа, не може да му се обратиме, а камоли да го споредат со некој што постои две-три децении и со некој што има публика. милиони и кариера. Тука малку беа нарушени правилата на играта. Тие деца, тие „јогурт клинци“ треба да сфатат дека ќе траат се додека оваа моја изјава трае… Утре ќе ги нема – беше јасна Карлеуша.

 

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....