1.8 C
Скопје
03:59 - 21 февруари, 2024

Хороскоп за јануари: Магични денови за Биковите, флертови за Лавовите, неодоливост за Стрелците…

Овен

Изгледа дека јануари 2024 година е ваш месец. Со доаѓањето на зимата, минатите таги ќе бидат заборавени. Може да бидат унапредени оние кои работеле плодно во текот на 2023 година. Ќе има бела низа денови во кариерата, но и во личниот живот, а среќата ќе биде секогаш и на секој чекор на страната на Овенот во јануари. Во јануари 2024 година, можни се промени во расположението и песимизам без очигледна причина. Во оваа состојба, можете да кажете премногу. Дишете повеќе свеж воздух, така ќе ги отфрлите темните мисли.

Бик

За Биковите првиот месец од годината ќе помине со динамично темпо. Некои настани ќе бидат брзо заменети со други, предизвикувајќи конфликтни емоции. Астролозите ве уверуваат дека среќата ќе биде на ваша страна, но не заборавајте на вашата интуиција. На почетокот на јануари може да добиете атрактивна понуда или важна информација. Во втората половина на месецот на Бикот ќе му биде тешко да се однесува како што налагаат околностите. Претставниците на знакот ќе бидат под влијание на некој однадвор. Слушајте ги мислењата само на оние луѓе на кои им верувате. Крајот на јануари, поточно последната недела од месецот, ќе даде можност да се поправат сите грешки. Ова е време на инспирација, романтични состаноци, исчекување на магија.

Близнаци 

Хороскопот за Близнаци за јануари 2024 година ветува дека вториот месец од зимата ќе биде малку стресен за претставниците на знакот, но, генерално, успешен. Ќе мора да се префрлите на решавање на важни, итни прашања, а некои од обврските ќе ви бидат товар. Во исто време, треба да обрнете внимание на вашето семејство, најблиските, а исто така да не заборавите на одмор и саморазвој. Слободните Близнаци ќе имаат многу шанси да остварат пријатно познанство, кое последователно може да премине во долга романса, па дури и брак. Но, за да ја сретнете вашата сродна душа, ќе ви треба одредена активност – бидете постојано во јавност, комуницирајте, не одбивајте покани за гости, присуствувајте на социјални и корпоративни настани.

Рак 

Во јануари 2024 година, Раковите ќе мора да работат напорно. Овој месец ги поставува темелите за идниот успех. Нема да биде лесно да ги исполните вашите планови, работата ќе ви одзема многу енергија. Не се нервирајте ако не постигнете резултати веднаш. Бидете трпеливи. Во бизнисот треба да ги покажете вашите најдобри квалитети – практичност, одговорен пристап и логично размислување. Личниот живот ќе продолжи како и вообичаено. Раковите кои во врска најверојатно ќе мора да се справуваат со секојдневната рутина со партнерот. Атмосферата не е премногу романтична, но не е ниту конфликтна. На почетокот на месецот можно е изненадување од саканата личност. Овој месец е добар за решавање на прашања поврзани со деца и разубавување на домот.

Лав 

Јануари 2024 година за Лавот ќе биде месец на откривање таленти и имплементација на долгогодишни идеи. Околностите ве ставаат во позиција кога треба да се докажете. Во исто време, ова е период на борба со нечии комплекси. Ќе се случат смешни случајности кои ќе ве принудат да изберете: да се браните или да се исмевате? За да се чувствувате успешни и среќни, треба да практикувате самоиронија. Жената Лав во јануари 2024 година може да се покаже како вистинска љубовница, но и чуварка на огништето. Венера во 4-та куќа ве тера да сакате да се грижите за вашиот дом и домаќинство. Во однос на партнерот, ќе се појави силно чувство на нежност. За мажите Лавови пак, во јануари ѕвездите ветуваат флерт, можеби и паралелна љубовна врска.

Девица

Првиот месец од годината ќе биде за вас вистинско време да направите (пре)сметка, да ги затворите старите долгови и „опашки“ и да се подготвите за нова страница во животот. А хороскопот за Девиците за јануари 2024 година ветува дека овој период ќе биде полн со настани и ќе бара од претставниците на знакот на активност, решителност и отвореност за нови можности. Запомнете дека вашата среќа и успех се само во ваши раце! Ѕвездите ги советуваат осамените Девици да не одбијат патувања, било службено патување, или екскурзија или посета на роднини кои живеат во друг град. На пат можете да запознаете личност која ќ одигра значајна улога во вашиот иден живот. Можно е со неа да ја поврзете судбината. А за оние кои веќе имаат некого на ум, ѕвездите ги советуваат конечно да го направат одлучувачкиот чекор, преземајќи ја иницијативата во свои раце. Престанете да чекате чуда, дејствувајте!

Вага

Со наближувањето на божиќните празници, многу Ваги ќе бидат обземени од желбата да завршат што повеќе работи. Ова е за пофалба, но хороскопот за Вагите за јануари 2024 година советува да не се брза. Ако нешто заглавило, не ги присилувајте работите. Осамените Ваги ќе имаат многу интересни состаноци во јануари, активно ќе комуницирате со луѓе и ќе се запознавате. Можно е во вашата околина да се појави личност со која ќе изградите стабилна врска, сериозна романса или дури и брак. Сепак, на почетокот ѕвездите советуваат новата љубов да се чува во тајност и да не се „рекламира“ врската за да се избегнат озборувања и гласини.

Шкорпија 

Почетокот на годината ќе бара учество на Скорпиите во широк спектар на активности, а во меѓувреме при тие активности, можни се и романтични познанства. Во средината на месецот ќе треба многу да размислите за промена, да ги напуштите претходните ставови и да почнете да правите планови за иднината. Последните десет дена од јануари ќе ја донесат долгоочекуваната стабилност. Промените што ќе се случат во овој момент во вашата кариера и финансии ќе бидат позитивни. Почетокот на годината ќе биде време за Скорпиите да изразат силни чувства. Многу парови ќе доживеат ревитализиран интимен живот. Ова ќе ви овозможи да станете уште поблиски еден со друг. Не заборавајте да го разгалите вашиот партнер/ка со изненадувања и да организирате романтични вечери.

Стрелец

За Стрелците јануари ќе биде радосен и ветувачки месец. Не е изненадувачки, бидејќи во овој период започнувате нов годишен циклус. Присуството на Марс во вашиот хороскоп ќе направи да се чувствувате силни, енергични и амбициозни. Луѓето околу вас ќе го забележат вашиот атрактивен изглед, насмевка и блескави очи. Благодарение на својот шарм, Стрелците лесно ќе градат односи со колегите, шефовите и деловните партнери. Деловните работи успешно ќе се спроведуваат. Но, сепак, немојте да бидете арогантни и да си поставувате нереални цели. Личниот живот на Стрелецот во јануари ветува дека ќе биде интересен. Неодамна започнатата романса ќе продолжи, сè повеќе ќе ве вклучувате во интеракција со партнерот. Ќе ви се чини дека имате идеална врска на која може само да ви позавидат. Партнерот ќе покаже страсни чувства кон вас, но дали вреди безусловно да верувате во нив?

Јарец

На Јарците дефинитивно нема да им биде здодевно во јануари 2024 година. Неважните работи нема да исчезнат во втор план, туку ќе завршат на дното на листата. Претставниците на знакот ќе бидат фатени во вртлогот на љубовните настани и промени. Лавовскиот дел од енергијата сепак, ќе го преземат работата и секојдневните прашања. Ова е време кога можете да го постигнете големиот џекпот ако работите напорно. Во јануари 2024 година многу Јарци ќе почувствуваат наплив на љубовна енергија. Може да започне ново поглавје во долготрајна врска. Одлуката за брак не може да се исклучи. Слободните ќе се соочуваат со циклус на средби и состаноци. Една од средбите може да стане судбоносна ако сериозно го сфатите развојот на врската. Сепак, астролозите предупредуваат: ќе биде тешко да се резонира трезвено, како што сте навикнати. Личниот живот во јануари ќе потсетува на разбуден вулкан.

Водолија 

На почетокот на годината вообичаено е да се завршат недовршените деловни работи, да се отплатат долгови и да се подготвувате за нови достигнувања. Хороскопот за Водолија за јануари 2024 година ги советува претставниците на знакот да не противречат на традициите и да го направат токму тоа. Сепак, оваа препорака воопшто не ве обврзува да се затворите пред новото и да се држите до познатото – ако промените затропаат на вашата врата, не плашете се да ги пуштите во вашиот живот! Ѕвездите ги советуваат осамените Водолии да обрнат внимание на оние со кои комуницирате на работа – колегите, партнерите, клиентите. Некои од овие луѓе сочувствуваат со вас, а романсата може да испадне не само пријатна, туку и корисна во смисла на понатамошен напредок во кариерата.

Риби 

Првиот месец од новата година тешко може да се нарече лесен за Рибите. но во исто време ќе преовладуваат позитивни и светли настани. Тешкотиите ќе бидат поврзани со ранливоста на психо-емоционалната сфера на родените во знакот Риби. Поради променливата психо-емоционална состојба, ќе почнат да се појавуваат солзи, нервоза и ранливост. Особено тешко ќе се контролирате во првата половина на јануари. Ако успеете да се справите со емоциите, тогаш ќе можете да им покажете на оние околу вас висока професионалност, смиреност и способност да забележувате детали. Во првиот месец од годината Рибите нема да имаат време за љубовни врски. Во прв план ќе дојдат прашањата поврзани со кариерата и воспоставувањето нови деловни врски. За романса ќе бидат отворени само оние кои бараат љубов или штотуку започнале афера. Рибите кои се во љубовна заедница може да размислуваат за преселба и да почнат да прават планови заедно со својот партнер. Сепак, самиот потег може да се случи дури на крајот на годината.

Главни среќници во 2024 година: На четири хороскопски знаци сè ќе им оди од рака

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....