5.8 C
Скопје
01:27 - 4 март, 2024

Депардје обвинет за силување: Францускиот музеј ја отстрани восочната фигура на познатиот актер

Францускиот музеј Гревен вчера ја отстрани восочната фигура на актерот Жерар Депардје по обвинувањата за силување и сексуален напад.

Музејот навел дека восочната фигура е отстранета „по негативните реакции од посетителите“, пренесува Би-би-си.

Фигурата во природна големина на еден од најпознатите француски актери беше изложена во парискиот музеј од 1981 година.

Депардје е под истрага од декември 2020 година по тужбата поднесена од актерката Шарлот Арну, која тврди дека двапати ја силувал во неговиот дом во Париз на крајот на август 2018 година.
Оттогаш, уште десетина жени јавно го обвинија глумецот, меѓу кои и актерката Елен Дарас, која на 10 септември поднесе тужба против него за сексуален напад.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....