24.8 C
Скопје
10:49 - 15 јуни, 2024

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

Принцезата Шарлин од Монако покажа нова фотографија со своите деца од принцот Алберт Втори. Фотографијата се појави на официјалната страница на кралското семејство на Инстаграм.

На пролетната фотографија, насмеаната Шарлин ги прегрна своите 9-годишни близнаци, принцот Жак и принцезата Габриела.

Сопругата на принцот Алберт Втори позираше облечена во карирано сако со бела кошула одоздола. Во меѓувреме, малиот престолонаследник Жак позира во елегантен костум, цврсто припиен за својата сестра облечена во бел костим.

„Среќен ден на мајката“, пишува на објавата.

Жак и Габриела се родени во декември 2014 година. Нивниот татко е принцот од Монако. Мајка им пак, е поранешна пливачка. Двојката се запозна на спортски натпревар во 2000 година. По 11 години врска се венчаа.

Синот на принцезата Грејс Кели ги крсти своите деца Жак-Оноре-Рениер и Габриела Тереза ​​Марија. Момчето ги доби титулите престолонаследник на Монако и Маркиз де Бо, а девојчето ги доби титулите принцеза од Монако и грофица де Карладез.

Новинарите во Франција и Монако се уверени дека принцот Алберт Втори од Монако е „попустлив човек“ кој не сака конфронтација. И затоа тој е подготвен да ги плати сите трошоци на неговата сопруга, кои можат да достигнат милиони.

Во меѓувреме, самиот Алберт троши милиони годишно од неговата тајна француска банкарска сметка за да ги плати своите поранешни љубовници и вонбрачните деца. Сепак, во јавноста парот покажува меѓусебно разбирање и не дава навестувања за проблеми во бракот.

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо
Се вчитува....