9.8 C
Скопје
19:09 - 20 февруари, 2024

(Фото) Пријовиќ вечерва „растура“ во Осиек: Ова е за „не“-то на градоначалникот на Задар

Александра Пријовиќ вечерва настапува во Осиек, а изгледаше и звучеше подобро од било кога. Публиката во хор пееше со неа уште од првата песна.

Следеа хитовите „Психо“, „За нас касно је“, „Дам дам дам“ и други, додека овој хрватски град е само еден од многуте кои Прија ги посети за време на турнејата „Од исток до запад“, која започна во септември минатата година, пишува српски Блиц.

принтскрин

За почеток на концертот Прија одбра впечатлив стајлинг – сребрено мини фустанче со асиметричен дизајн кое личеше на голема панделка.

Овации, аплаузи и прекрасен пречек дочека српската пејачка во Хрватска.

Потсетуваме дека, од друга страна, градоначалникот на Задар, Бранко Дукиќ, наводно не дозволил да се одржи настап на Пријовиќ во неговиот град, објаснувајќи дека „сите термини се веќе зафатени“. 

Слични објави

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

jasmina.kantardzieva

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо

(Видео) Јелена Розга проговори за љубовта: Сега сум најсреќна

Еспресо
Се вчитува....