3.8 C
Скопје
14:22 - 5 декември, 2023

(Фото) По Прија, на Брена ѝ стигнува нова снаа во домот: Убавица, со стас и неверојатен глас

Можеби една од снаите на Брена (Александра Пријовиќ) исполни неколку балкански арени, но, рака на срце, и оваа другата (Лена Чолак) ја чека слична одлична и успешна кариера.

Инстаграм

Таа влезе во студиото речиси непрепознатлива, без познатата црно-бела фризура, по која јавноста ја запамети оваа прекрасна пејачка, уште од нејзините први јавни настапи во Звездите на Гранд. А потоа Лена Чолак се дотера и се појави на сцената во „формат од милион долари“. И дури тогаш дојде изненадувачкото финале, бидејќи таа го пушти гласот и испеа четири одлични песни, од кои две имате можност да ги слушнете денес.

Погледнете како Лена Чолак во „формат од милион долари“ пее два големи хита од Фанки Џи.

Инаку, убавата Лена е во врска од 2021 година со синот на Брена, Виктор. Двајцата се многу вљубени и размислуваат за сериозна насока на нивната врска, односно за крунисување со брак.

Инстаграм

Слични објави

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Еспресо

Ретрограден Меркур ќе ви ги уништи плановите: Четири хороскопски знаци ќе се соочат со измами, разделби, скандали, па дури и со отказ на работното место!

Еспресо

Одби да ѝ биде гостинка на концерт на Пријовиќ: Зошто Тања Савиќ ѝ рече „не“ на Александра

Еспресо
Се вчитува....