20.8 C
Скопје
04:32 - 15 јули, 2024

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

Братот вешто го крие, но истакнува дека тој е нејзината најголема поддршка во тешките моменти.

Јована Јеремиќ истакна дека по разводот со Воислав Милошевиќ, нејзиниот брат ѝ бил најголема поддршка.

„По разводот, брат ми, снаата, Мики и Милица беа мои најголеми поддржувачи. Заедно ја одгледавме Леа и тоа се моменти кои никогаш нема да ги заборавам. Памти, па врати“ – напиша тогаш Јована на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Потсетуме, водителката еднаш откри дека во детството таа и брат ѝ биле на раб на смртта.

– Да можат ќе ме фрлат и во септичка јама, но ќе најдам начин да излезам од септичката јама. Кога бев мала, се заклучив во шкафче за пијалаци со брат ми, таму нема воздух. Почнав да се гушам, имав пет години, вистина е. И брат ми Аца почна да се гуши, исто така имаше пет години. Почна да губи свест, јас бев свесна дека ќе се задушиме, дека тоа е тоа – рече своевремено водителкатаи додаде:

– Тоа се огромни кафеански витрини, таму ставаш пијалаци, затворено е и не можеш да излезеш. Кефалото ми проработи, се сетив дека има мијалник што е поврзан и дека има цевка што е поврзана. Ја извадив таа цевка и тој и јас дишевме низ одводот половина час додека не најдоа. Штом го преживеав тоа, ќе преживеам и се останато. Тоа е инстинкт за преживување. Човекот секогаш треба да се бори и не смее да дозволи ништо да му го замати умот“, заклучи Јована.

 

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....