14.8 C
Скопје
09:48 - 2 јуни, 2023

(Фото) На Хајди Клум ѝ „испаднаа“ градите во Кан: Освен голи гради, ги покажа и долгите нозе

Манекенката Хајди Клум (49) изненади со својот моден избор на 76. филмски фестивал во Кан кога на црвениот тепих прошета во необичен жолт фустан со превртено деколте.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Станува збор за фустан од либанскиот дизајнер Зухаир Мурад, а она што сите го забележаа се градите на манекенката кои едвај ги покриваше жолтата ткаенина. Таа покрај градите ги покажа и извајаните нозе со длабок шлиц на фустанот.

Сепак, жолтите ленти не успеаја целосно да сокријат се што требаше, па во еден момент додека мавташе, манекенката покажа повеќе отколку што требаше.

Инаку, Хајди, која моментално е во жирито на популарното шоу ‘America’s Got Talent’, е позната по своите крајно необични и разголени модни избори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

 

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....