14.8 C
Скопје
10:06 - 2 јуни, 2023

Џулија Робертс – жената која му заработи 962 милиони долари на Џорџ Клуни

Џорџ Клуни за нешто повеќе од 20 години заработил 962 милиони долари од една убава жена. И тоа не е неговата сопруга Амал. 

Во животот на Џорџ Клуни постои жена, а не е неговата сопруга Амал, која го направи богат и успешен човек, навистина и повеќе од богат, милионер, со вкупен профит од 962.000.000 долари, бројка предодредена да расте. Партнерството им трае повеќе од 20 години, а сега повторно се обединија во нови артистички (и финансиски) победи. Златната двојка Џорџ Клуни и Џулија Робертс на пат се да срушат нов финансиски рекорд со повторно оживување на нивната единствена магија. Се разбира, на филмското платно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

Џулија Робертс е жената која на Џорџ Клуни му заработи огромна сума од 962 милиони долари. Со неа сними четири филма, од кои последниот, а на пат е петтиот – Ticket to Paradise, кој пристигнува во светските киносали во октомври.

Романтичната комедија Ticket to Paradise зборува за двајца поранешни сопружници кои прават се за да ја спречат нивната ќерка, која ја игра Кејтлин Девер, да ја направи истата грешка како нив со тоа што би се омажила премлада. Се уште не е познато колку се платени славните глумци за оваа улога но затоа е позната досегашната листа на заработка на златната двојка: За „Единаесетмината на Оушн“- 450 милиони долари, „Исповеди на еден опасен ум“ – 33 милиони, „Дванаесетмина на Оушн“ –  362 милиони, „Тајните на округот Осејџ“ – 74 милиони, Money Monster – 93 милиони. И сега го чекаме финансискиот „билет“ за рајот.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....