20.8 C
Скопје
04:35 - 15 јули, 2024

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

По неколку месеци молк и шпекулации за бракот кој се чини дека е осуден на пропаст, актерот за прв пат проговори.

Обожавателите на парот наречен Бенифер во последно време не слушаат добри вести, со оглед на тоа дека љубовната приказна меѓу Џенифер Лопез и нејзиниот сопруг Бен Афлек се чини дека не плови во добри води, напротив. Пејачката е на одмор во Италија, додека актерот остана во САД. На ова се надоврзува и фактот што поп ѕвездата ја одложи турнејата до 2025 година за да се обиде да го спаси бракот. Но на Бен, очигледно, не му е многу грижа за тоа.

Сега, сепак, пристигнува првата официјална изјава за оваа ситуација и тоа е од Афлек. Актерот го прекина молкот во интервју дадено по повод четвртата сезона на поткастот „Hart to Heart“. Овде, по месеци молк, тој го кажа својот збор за сопругата и објасни како ја доживува славата. За Џенифер Лопез, тој рече: „Таа е толку позната што луѓето ја сакаат. Таа претставува нешто важно за луѓето. Меѓутоа, кога мене ме запираат, ми велат: „Убав е оној филм. Ти си сопругот на Џеј Ло…“.

Накратко, дали славата на пејачката ја предизвика кризата во бракот? Не се знае со сигурност, но медиумската атракција на Лопез во последно време силно натежна врз Бен и им направи проблеми и на неговите деца Вајолет, Серафина и Семјуел, кои не сакаат да бидат цел на јавноста (децата сеод поранешната сопруга Џенифер Гарнер).

„Не сакам премногу внимание, па затоа кога луѓето ме среќаваат секогаш велат дека изгледам луто. Ова особено ги погодува моите деца. Луѓето можат да побараат селфи со мене. Меѓутоа, многу ми пречи кога моите деца се вознемирени само затоа што имаат познати родители“.

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

 

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....