21.8 C
Скопје
04:00 - 15 јули, 2024

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

Овен
Оваа недела бидете трпеливи во љубовните врски. Наскоро ќе дојде вашето време. Фокусирајте се на саморазвој и бидете отворени за нови можности во наредните денови.

Бик
Дајте му на вашиот партнер повеќе слобода во наредниот период. Ова ќе ја зајакне меѓусебната доверба. Оваа недела одвојте време да ги следите вашите сопствени интереси.

Близнаци
Во наредните денови, отфрлете ги минатите поплаки, едноставно заборавете на минатото. Ова ќе отвори пат кон нешто ново во врската, или ако не сте во врска – кон нова љубов. Фокусирајте се на сегашноста и иднината во овој период.

Рак
Оваа недела преземете иницијатива. Понудете нови идеи за заедничко поминување време. Вашиот ентузијазам ќе го инспирира вашиот партнер во наредните денови.

Лав
Во текот на оваа недела, изразете ги вашите чувства со зборови. Отворениот разговор ќе помогне да се продлабочи врската. Не плашете се да бидете ранливи во ова време.

Девица
Направете го вашиот дом пријатен во наредните денови. Оваа недела имајте романтична вечер со специјална вечера и свеќи. Не заборавајте за малите гестови на покажување љубов.

Вага
Оваа недела бидете поотворени со партнерот. Вашата искреност ќе ја зајакне врската. Претстојниот викенд тргнете во авантура заедно, за да ја зачините вашата врска.

Скорпија
Додадете спонтаност во вашите врски оваа недела. Направете нешто неочекувано за вашиот партнер/ка. Ова ќе ги обнови чувствата во наредните денови.

Стрелец
Во текот на неделата комуникацијата ќе биде клучот за успехот. Споделете ги вашите соништа и разговарајте за заедничките интереси. Слободните деновиве треба да бидат отворени за нови познанства.

Јарец
Оваа недела покажете дека се грижите на необичен начин. Во наредните денови размислете што би можело да му угоди на вашиот партнер и да го остварите тоа. Искористете ја вашата емоционална чувствителност сега.

Водолија
Во наредниот период верувајте ѝ на вашата интуиција и таа ќе ве однесе во вистинска прегратка. Таа ќе ви помогне и да донесете правилни одлуки. Одвојте време за интроспекција за подобро да ги разберете вашите желби оваа недела.

Риби
Обрнете внимание на ситниците во наредните денови. Малите знаци на внимание значат многу за вашиот сакан/а. Бидете внимателни на неговите/нејзините потреби оваа недела.

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....