-5.2 C
Скопје
23:34 - 25 јануари, 2022

Пет знаци дека ве фаќа претпразнична депресија!

Иако ова е период кога се наближуваат празниците, а празничното лудило зема големи размери, тоа различно влијае на различни поединци.

Кога да знаете дека ве „фатила“ претпразнична депресија? Ова се знаците:

-Наутро тешко станувате од кревет и ви е мачно од самата помисла дека мора да излезете од дома.

-Наместо да се радувате на убавината на украсениот град, ве вади од такт раздвиженоста и „шопинг треската“.

-Превртувате со очите на секој празничен филм, бидејќи ве нервира онаа слатка и нереална слика на животот која овие филмови најчето ја прикажуваат.

-Не се чувствувате најдобро бидејќи немате доволен буџет за да можете да ги купите сите шарени подароци.

-Ги одбивате поголемиот број покани за дружење, бидејќи единственото нешто што сакате да го правите за празниците е да лежите во кревет.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....