18.8 C
Скопје
16:19 - 18 мај, 2022

(ВИДЕО) ЛОКУМЧЕ: Александра Ковач изгледа неверојатно иако за некој месец полни 50 години!

Неколку месеци пред нејзиниот педесетти роденден, пејачката и композиторка ја истакна својата витка линија.

Александра објави кратко видео на социјалните мрежи на кое позира облечена во долна облека, а нејзините следбеници можеа да забележат дека годините не и можат ништо на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Kovac (@aleksandrakovac)


Веќе е познато дека Александра Ковач води здрав живот и е посветена на одржување на витката линија. Во описот на снимката пејачката испрати порака до сите девојки.

@aleksandrakovacmusic Devojke, ne zaboravite da možete sve! A ako vam neko kaže da nešto ne možete, pokažite im vrata😘 #akjoga #akvege #akstil #akporuka #aleksandrakovac #almost50 #skoro50 #zdravzivot ♬ SexyBack – ilkan Gunuc & Clara Stegall

Александра јавно проговори за негативните коментари кои ги добиваат девојките на сметка на својот изглед, па им порача на сите кои се соочуваат со вакви негативни коментари.

„Уште малку па 50 години. Девојки, не заборавајте дека можете сè! А ако некој ви каже дека не можете да направите нешто, покажете му ја вратата! Речиси 50! Здрав живот!“, напиша Ковач во описот на видеото.

 

Слични објави

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо

Фановите ја прозваа ќерката на Џони Деп: „Повеќе ги објавуваш градите, отколку што објавуваш за татко ти“

Еспресо
Се вчитува....