Уште еден холивудски глумец обвинет за злоставување

Како што наведува „Еонлајн“, холивудскиот глумец Куба Гудинг Јуниор е обвинет за злоставување, откако минатиот викенд во Њујорк, во клуб нападнал девојка.

Видно под дејство на алкохол, допирал една од девојките во клубот, а таа се обидувала да се одбрани. Сведоците тврдат дека глумецот подоцна бил многу вулгарен кон девојката.

Откако девојката го пријавила нападот, полицијата преку безбедносните камери го препознала актерот, а потоа го уапсила, а никој сè уште не навел за која девојка станува збор.

Куба Гудинг не се огласил во врска со оваа случка, како ниту неговиот тим, но се претпоставува дека за своите постапки ќе мора да одговара пред суд.

Слични објави

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Гала концерт на гудачкиот квартет Бонд во Скопје (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Благодарение на неверојатниот изглед Наташа Ли стана една од најпознатите Русинки на светот! (ФОТО)

Еспресо

ВКУСОТ НА МЕДИТЕРАНОТ: Грчки лепчиња (РЕЦЕПТ)

Igor

Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Еспресо

Прекрасната Ешли Грем повторно ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

седум + 20 =

Слични објави

Холивудскиот актер Том Хенкс летува во Грција во сопствена вила (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Еспресо

Елен Деџенерис се пошегува дека луксузната вила ѝ е како затвор и доби остри критики

Еспресо

Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот

Igor

Тажна вест од Србија: Од 30 деца, 25 на префиксот „буба“ додале „корели“, а пет од нив – „мара“ (ФОТО)

Igor

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Igor