Таа е кул мајка која обожава да танцува: Џесика Алба ја освои Тик-Ток платформата и ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Актерката Џесика Алба во карантинот како и многумина од нас, посегна по нови начини на забава. Вишокот слободно време одлучи да го помине креативно на новата друштвена мрежа за млади Тик-Ток, кој асо својата содржина „зарази“ милиони претплатници ширум светот. Оваа апликација која се состои од креативни видеа е новата омилена занимација на 39-годишната Алба. Прекрасната актерка веќе објави десетина видеа кои добија огромен број комплименти од обожавателите и јавноста.

@jessicaalba

#motherdaughter #rockinrobin #fyp

♬ original sound – audio_bbys

Алба ги покажа своите танцувачки способности на оваа интересна мрежа. Во своите видеа таа ги вклучи и своите сакани, сопругот Кеш Ворен со кои има три деца, но филмскиот продуцент не е толку воодушевен со апликацијата. Во танцовите често учествуваат и нејзините деца.

@jessicaalba

#whatspoppin #fyp #momanddad

♬ original sound – perri.kiely

@jessicaalba

backyard beach day 😛 w my Honorcita #twinningitup in 👙♻️ @aerie ❤️#aeriebeachday #aeriereal #aeriepartner

♬ Real Vibes – MONIX

@jessicaalba

🙁🙂😛😚 #dancinginmyjammies #fyp

♬ original sound – paradiisedd

@jessicaalba

When you get Cringy at the end … wait for it

♬ Over it Chinese New Year Remix by JohhnyG – kingvader

Слични објави

Пејачката по обвинувањата: НЕ СУМ УБИЕЦ, јас сум само СЕВЕРИНА

Igor

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor

Златното бикини ПУКА под облините на младата манекенка: Сите гледале во минијатурната ТАНГА (ФОТО)

Igor

На Инстаграм ја следат повеќе од милион луѓе, кога ќе ги видите фотографиите ќе ви стане јасно зошто

Еспресо

СЕ РАЗГОЛЕ НА ЛЕФКАДА: Нашиот модел по танга на плажа

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + пет =

Слични објави

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Еспресо

Магдонос за чистење на порите

Igor

2 хороскопски знаци на кои им претстои опасност да бидат ограбени

Igor

Рекордерка по број на пластични операции: Има 60 години, повеќе од 47 пати „легнала под нож“

Еспресо

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Igor

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо