Славната актерка во четвртиот стадиум од ракот: „Плачам од болки“ (ВИДЕО)

Иако во ноември минтата година откри дека ракот и се вратил по трет пат, актерката Оливиа Њутон Џон изјави дека нема да се предаде.

Во претходно интервју таа откри дека е во четври стадиум од ракот на дојка и дека шансите за да се излекува се многу мали, но открила и дека не сака да знае уште колку време и останало…

За емисијата „This Morning“ откри дека се бори со ужасни болки, но призна дека за нивно намалување користи марихуана.

„Плачам од боки“, признала таа и додала дека болката понекогаш е неиздржива.

Сепак, актерката тврди дека и покрај тоа што има тешка дијагноза не престанува да се  труди и да ужива во животот.

– Не знам уште колку време ми останува, но морам да уживам во животот. Ќе изедам бисквит ако ми се јаде. Ќе испијам шоља чај ако сакам или чаша вино, бидејжи уживањето во животот е дел од процеот за лекување – рекла Оливиа.

Одлучила да не се грижи многу за прогнозите на докторите и дека се труди да не размислува на смртта.

– Се трудам да не мислам на тоа. Тоа е делод животот. Нормално, ако имаш рак, знаеш дека крајот е блиску, но не знаеш кога ќе се случи тоа. Би можела да умрам утре, дрво може да падне на мене. Се трудам да не размислувам премногу на мене, но за тоа медитирам за да бидам смирена во врска со тоа – заклучила актерката.

Слични објави

Принцот Хари откри дека ќе има само две деца

Igor

Актерката Кристен Стјуарт на јахта ужива со својата девојка (ВИДЕО)

Igor

Најскапите вина и скапа декорација: Сите детали за гламурозниот роденден на ќерката на Цеца, погледнете колку ќе чини

Igor

Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Igor

Жена роди бебе во такси, камерата снимила се (видео)

Igor

Сакате дланки со прекрасен младешки изглед? Постојат 5 трикови кои ќе ви помогнат да го постигнете тоа!

Igor

Остави Коментар

6 + 11 =

Слични објави

Таа и е пример: На овој член од кралското семејство му се восхитува Викторија Бекам! (ФОТО)

Igor

Црвениот тепих повторно импресивен на ексклузивниот настан во Лос Анџелес (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Дневен хороскоп за 08.11.2019

Igor

„Ти имаш 46 години?“ – Кејт Бекинсејл со фотка во бикини ги изненади сите! (ФОТО)

Еспресо

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor

Имала повеќе од 100 љубовници, а еден ден по породувањето сакала да се убие: Фаталната Брижит Бардо (ФОТО)

Igor