21.8 C
Скопје
03:00 - 5 јули, 2022

Шакира во кошмар од додворувачи кои ја демнат пред домот, алармирала полиција

Љубовни пораки пред домот и во поштенското сандаче на Шакира. Разделбата со Пике направи голема врева, а додворувачите на колумбиската поп-ѕвезда тропаат на вознемирувачки начин на нејзината врата.

Шакира е во канџите на љубовта. Го откри неверството на нејзиниот поранешен партнер, фудбалската ѕвезда Пике, и сега чекајќи ја преселбата во Мајами, поп-ѕвездата живее во Барселона со двата сина Милан и Саша. Откако секој си тргна по свој пат, Шакира е „сингл“ и сосема посветена на децата, а Пике продолжува со страсните ноќи и забави.

Вечерта меѓу недела и понеделникот улицата пред куќата на колумбиската ѕвезда се претвори во дневник на љубовни фрази: „Те сакам убава жено“, „Дојдов овде за тебе, љубов моја“, „Подготвен сум да се омажи за тебе во овој момент и да те поддржам“… Дузина изјави на љубов за Шакира, потпишани од извесен Алекс кои ја вознемириле ѕвездата до толку што повикала полиција.

И не само таа ноќ. Претходните денови извесен маж – не се знае дали е истиот човек – оставил љубовно писмо во поштенското сандаче на Шакира.

За Шакира продолжувањето да живее во Барселона без Пике, особено по последните случувања, изгледа како коцкање и постои реална можност поп ѕвездата брзо да донесе одлука да ја напушти Шпанија. Милан и Саша би заминале со мајка си, но не е исклучено Шакира да биде притисната од судот децата да мора да останат да живеат во близина на таткото. Правна битка, доколку започне, ќе биде вистински кошмар и за двете ѕвезди, а особено за децата.

Слични објави

Амбер Херд го продава „свршеничкиот“ подарок од Илон Маск за да плати дел од отштетата за Џони Деп 

Еспресо

(ФОТО) Атрактивната правничка Вероника Билик е една од најпопуларните инфлуенсерки во Полска

Еспресо

Секс симболот на 50-те и 60-те години Џина Лолобриџида денес полни 95 години: „На мои години треба да имам малку мир, но сè уште го немам“

Еспресо

(Видео) Ламбе го потпали протестот пред Влада: „НЕ за францускиот предлог“, „Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка“

Еспресо

Катерина Василеска, готвачка на „храна со име и презиме“: Не се прави туризам со сезонци, без кустоси и без автентична локална храна  

Јасмина Кантарџиева Димков

(Видео) Пукање во Чикаго за време на парадата за 4 јули, петмина убиени, 16 ранети; бендот свири додека луѓето бегаат

Еспресо
Се вчитува....