Северина: Син ми бил заклучен и физички злоставуван во училиштето

Пејачката Северина Којиќ на прес-конференција изнесе тешки обвиненија на сметка на училиштето во кое учи нејзиниот син. Таа тврди дека учителките го злоставувале.

„Учителките на мојот сопруг Игор не му дале да го земе детето од училиште, туку син ми го заклучиле и физички го злоставувале. Добивам заканувачки мејлови од мојот бивш сопруг Милан, а учителките син ми го влечеле за рамената и за стомакот. Син ми сакал да дојде кај Игор, ама не му дозволиле. Тоа се случува бидејќи таткото на детето рече дека ќе ми го одземе синот. Милан наводно ја платил кампањата на Бандиќ, а училиштето во кое се случи сè, е под градска управа. Чувствувам дека е нешто труло во Хрватска“, со овие зборови Северина го започна своето обраќање на прес-конференцијата, пишуваат хрватските медиуми.

Како што вели таа, овие информации морала јавно да ги сподели.

„Јас сум единствената мајка која не смее на својот инстаграм-профил да објавува слики од сопствениот син зашто мојот бивш сопруг го решил тоа на сомнителни начини“, тврди Северина.

Од училиштето се воздржуваат од секакви коментари поради детето, бидејќи сметаат дека тоа заслужува да има спокојно, односно мирно детство, откриваат хрватските медиуми.

Слични објави

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

Дали е крај на монополот на Гугл? Од есен добиваме поголема слобода на пребарување на интернет

Еспресо

Со провокативна фотка го стресе Инстаграм – Погледнете ја згодната Лејла Рамковска (ФОТО)

Igor

И секси гого-танчерката (24) го остави Џони Деп (56), а ова е причината! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 + 13 =

Слични објави

Го промени имиџот: Риз Витерспун има нова фризура која веднаш ќе ја посакате (ВИДЕО)

Igor

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Tинејџери го слушале албумот на „Џудас прист“, па пукале во себе: Песната им кажала да се убијат?

Еспресо

Кејти Пери и Орландо Блум открија кој ќе му биде кум на бебето

Еспресо

Наоми Кемпбел поради коронавирусот се откажа од голотијата: Познатата манекенка во поинакво издание! (ФОТО)

Еспресо

Прва слика од пејачката Индира Арадиновиќ по излегувањето од болница и двомесечната борба за живот (ФОТО)

Еспресо