Клубот, според хрватските медиуми бил преполн со фанови на Северина, како и нејзини колеги и лица од јавниот живот, кои дошле да и дадат поддршка на музичката ѕвезда.

Северина се појави на промоцијата со својот сопруг Игор Којиќ.

На сцената таа се појави во секси комбинација на жолт фустан и чизми, со кој се нагласи убавата фигура на Северина.