САКАЛА САМО ЕДЕН ВО ЖИВОТОТ: Една од најтажните љубовни судбини на екс-ју сцената

Легендарната Јосипа Лисац е една од најголемите ѕвезди на Балканот, но во своето срце ја носи можеби најтажната љубовна приказна од јавниот живот на екс-ју сцената.

Таа е единствена што засекогаш остана верна на својата единствена љубов, дури и по неговата смрт.

– Ние имавме наш свет. Самите го кроевме, а сега јас самата минувам низ тоа. Се борам, животот е борба и бара борци – изјавила таа своевремено.

Нејзиниот сакан Карло Метикош почина во 1991 година, а таа и до денеска не го преболела, што може да се види и од нејзините песни и настапи.

Тие никогаш не се развикале еден на друг, не оставале караниците да вријат и со помагале во тешки моменти, за да може здраво да функционираат како пар.

Слични објави

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Igor

Малку недостига да се видат бра*авиците! Накова објави прежешка фотографија! (ФОТО)

Igor

ПРЕЖИВЕА АГОНИЈА, ГО ИЗГУБИ БЕБЕТО, а сега актерката е пак бремена на 43 години

Igor

ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Igor

Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома за Аладин: Погледнете како изгледа нејзиниот прв сопруг! (ФОТО)

Еспресо

Американскиот рапер Тајга има хит во најава: Слушнете како звучи „Freak“ (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

16 − единаесет =

Слични објави

ЕМИЛИ ДИКТИРА ТРЕНДОВИ: Би облекле ли ВАКОВ КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ? (ФОТО)

Igor

Блејк Лајвли со драстичната промена, ги збуни фановите! (ФОТО)

Еспресо

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој сами можете да ја привлечете енергијата на богатството

Еспресо

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов му ја „летнаа“ од Македонија – погледнете каде отпатуваа (ФОТО)

Igor

Прва актерка од Балканот која проговори за злоставувањето: Потресната приказна на глумицата од „Ивкова слава“ (ВИДЕО)

Еспресо