ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПРЕТЕРА? Криси Тајген влезе во конфликт со Трамп на Твитер

Однесувањето на Трамп на социјалните мрежи отсекогаш било дискутабилно, со оглед на тоа што често не бира зборови кога напаѓа некој.

Овојпат тој јавно ги нападна Џон Леџенд и Криси Тајген во врска со реформите во делот на криминалната правда. Трамп ги „извика“ пејачот и моделот дека не му дале довола поддршка во оваа реформа.

„Луѓе како здодевниот Џон Леџенд и неговата жена дрдорка сега зборуваат колку е добра реформата, но не ги видов кога требаше да се помогне да помине“, напиша Трамп.

Тајген пак, му „замери“ затоа што не ја означил во твитот, туку само ја спомнал.

Слични објави

Видео хороскоп 22 август 2019, четврток

Igor

30 години помладата сопруга на славниот шмекер ја покажа шкорпијата на задникот (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо

ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО КОЛАТА НА РАСТА: Еве колкава казна треба да плати

Igor

Принцот Хари во опуштено издание: Разбушавен и со откопчана маица (ВИДЕО)

Еспресо

Северина објави заводлива фотографија на Инстаграм, некои мислат дека со тоа најавува нешто ново (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + седум =

Слични објави

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Еспресо

Топ­чи­ња со си­рење

Igor

Дневен хороскоп: Девиците ќе ја пронајдат сродната душа, Јарците ги очекува авантура

Igor

Кети Пери потврди дека е бремена, а веста ја откри во новиот спот (ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Хари преку таен инстаграм-профил ја следел Меган

Еспресо

Му кажа ДА! Уште еден македонски пејач изненади и наскоро ќе прави свадба (ФОТО)

Igor