„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Од оваа година, брендот „Прада“ веќе нема да продава роба на попуст и ова важи за целосниот асортиман на кој му одминува сезоната.

Ако бевте од оние кои успеваа да се подноват со брендирано парче на попуст, веќе нема да можете да го правите тоа во продавниците на „Прада“.

Извршниот директор Патрицио Бертели ја донел оваа одлука за да го поправи имиџот на брендот и да се зголемат добивките од продажба. Во 2017 година, „Прада“ забележа пад на продажбата од околу 18%, за разлика од своите конкуренти „Гучи“ и „Луј Витон“.

Сè уште не се знае што ќе се случува со облеката и со модните додатоци од старите колекции, кои нема да се продадат во текот на сезоната.

Слични објави

Теа Трајковска ќе ја памети 2019 година: Нејзина песна избрана во топ 50 во Европа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскопот ви открива: Еве која е најпривлечната особина на секој знак!

Igor

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

Пејачката Сиа снима филм со кој ќе им оддаде почит на лицата со аутизам и на нивните негуватели

Васко Спасоски

Задникот во преден план: Најтетовираната Македонка објави жешка фотографија (ФОТО)

Igor

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седум − оне =

Слични објави

Инстаграм ја цензурираше Мадона, ширела завери за короната!

Еспресо

Се огласи популарниот фудбалер Ибрахимовиќ: Ако вирусот не оди кај Златан, Златан ќе оди кај вирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Не го пратело многу среќа во животот: Бојан Маровиќ бил нападнат, ПРЕТЕПАН, а најмногу пател поради ова… (ФОТО)

Igor

Шерон Стоун призна зошто се соблекла гола за „Плејбој“ (ФОТО)

Васко Спасоски

ГО ПАМЕТИМЕ КАКО ИГНАСИО И ЛУИ ДАВИД: Синот на Освалдо Риос е поголем фраер од него (ФОТО)

Igor

Ќе заборавите на сите Бразилки и Русинки! Погледнете како тверка нашата Ана од Струмица (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian