23.8 C
Скопје
14:25 - 30 мај, 2024

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Како што е познато, овогодишниот „Евросонг“ кој требаше да се одржи во холандскиот град Ротердам, е одложен поради пандемијата од коронавирусот.

Поради тоа, овој најголем музчки настан во светот е одложен за следната година.

Следната година таа ќе се одржи во Ротердам, а ако не се случат некои промени, земјите ќе ги претставуваат истите учесници.

Нашата земја ќе ја претставува Васил Гарванлиев, а нумерата се вика „You“.

Во меѓувреме, одредени се и нови датуми за „Евросонг“, а тоа се 18 мај, 20 мај, 22 мај – 2021 година.

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....