После цел месец соопштена е вистинската причина за смртта на легендарниот Шон Конери!

На 31 октомври на Бахамите, почина легендарниот Џејмс Бонд – Шон Конери, а сега конечно се откри причината за смртта.

Според првичните информации беше соопштено дека актерот починал во сон, а сега се дознава дека причината за смртта биле пневмонија, респираторна слабост, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето.

Профимедиа
  • Таков живот не беше за него. Тој не беше во можност да се изрази во последно време. Барем почина во сон, беше многу мирно. Цело време бев со него и тој само заспа. Така сакаше и да биде – изјави сопругата на Шон, Мишелин, за Дејли меил.

Неговата сопруга изјави дека покрај Шон имала прекрасен живот и дека е среќна што заедно остареле, но и дека тој е човек на кој многумина треба да се угледуваат.

Профимедиа
  • Тој беше прекрасен човек и имавме одличен живот заедно. Тој беше човек на кој другите му се восхитуваа. Ќе ми биде тешко без него, го знам тоа. Но, свесна сум дека не може да траеме вечно – додала таа.

Покрај фановите со славниот Бонд се простија и бројни актери, политичари и познати личности. Скоро сите се согласуваат дека тој беше еден од најлегендарните актери, а почит му оддаде и сегашниот Џејмс Бонд – Даниел Крег.

Профимедиа

Слични објави

Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Еспресо

Телохранителот на Мајкл Џексон откри зошто тој секогаш носеше маска!

Еспресо

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Еспресо

Ања Рубик гола на насловната на „Вог“, прати силна порака за абортусот

Еспресо

ОВАА НИЈАНСА на кармин веќе ја засени црвената – боја која СЕКОЈА ЖЕНА мора да ја има

Igor

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо

Остави Коментар

20 + 5 =

Слични објави

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor

Корона кризата ја принуди – Викторија Бекам отпушти 25 работници

Еспресо

„27 дена сум трезна“: Карантинот и помогна на познатата пејачка да се реши од пороците!

Васко Спасоски

Шенка за Ѓорѓи: Јас сум тука, живеам, се радувам, плачам, чувам внуци – греота е тој што повеќе го нема (ВИДЕО)

Igor

ИСПЛИВАА ФОТОГРАФИИТЕ поради кои се разведува познатиот пар (ФОТО)

Igor

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована едвај ги прекрсти нозете поради тесниот и прекраток фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian