Новата љубов на Деми Ловато! (ФОТО)

После долго време борбата со депрсија и надвор од окото на јавноста, пејачката Деми Ловато (27) полека заполчна да се враќа на социјалните мрежи и да ја искажува љубовта кон себе, како таа полека но сигурно се учи да се почитува себеси.

View this post on Instagram

My ❤️…

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Овој пат уште една позитивна работа за пејачката е што конечно успеа да најде љубов и е посреќна него било кога. Таа на инстаграм сподели фотографија од новото момче Аустин Г. Вилсон (25) со што тие станаа инстаграм-официјални. По фотографиите што ги споделува пејачката, а и нејзиното ново момче моделот Аустин, се гледа дека тие се пресреќни и уживаат во взаемното друштво.

View this post on Instagram

My Love🥰

A post shared by 🌴 LA🌴 (@austingwilson) on

Не за џабе се вели „првин научи како да се сакаш себеси, па потоа другите“.
Деми очигледно ја научи таа лекција и сега е многу среќна.

Слични објави

БОЛИ ГЛАВА КОЛКУ Е ЗГОДНА: Никол Шерцингер (41) докажа дека трудот во теретана се исплати (ФОТО)

Igor

УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗА! Легендарниот Роберт Де Ниро обвинет за злоставување!

Igor

Глумецот од „Самрак сага“ и неговата девојка пронајдени мртви во стан

Еспресо

Диво и заводливо: Бијонсе го запали Инстаграм со своето последно издание (ФОТО)

Еспресо

Селена Гомез искрено: Коментарите дека сум дебела ме уништија! (ВИДЕО)

Igor

Боса и без грам шминка: Венчавката на славната манекенка со 17 години помладо момче (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 + седум =

Слични објави

Поранешната ѕвезда на Дизни сними филм за возрасни облечена како калуѓерка (ФОТО)

Еспресо

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Igor

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Еспресо

Холандија победи на Евровизија: ТАМАРА НА ИСТОРИСКОТО 8. МЕСТО

Igor

Адам Сендлер со среден прст ги поздрави папараците додека беше на педикир!

Еспресо

Необични детали од љубовната приказна на ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ

Igor