Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Сопругата на хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ, Изабел Ковачиќ, е една од најубавите жени на фудбалерите.

Дваесетичетиригодишната претприемничка ги маѓепса британските медиуми кои често пишуваат за неа и ја нарекуваат „хрватска Шакира“.

Изабел и Матео љубовта ги врзува уште од средношколските денови, а таа е и сопственичка на брендот облека за деца „Lunilou“ и креаторка на линијата за препаративна козметика.

View this post on Instagram

C R O A T I A 🇭🇷

A post shared by Izabel Kovačić (@izabelandrijanic) on

View this post on Instagram

Croatia is Heaven on Earth 💙

A post shared by Izabel Kovačić (@izabelandrijanic) on

View this post on Instagram

#chapelOfSouls 💙

A post shared by Izabel Kovačić (@izabelandrijanic) on

Instagram

Слични објави

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Принцот Вилијам го прослави роденденот: Кејт Мидлтон објави нови слики од малите наследници (ФОТО)

Еспресо

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо

Дали навистина наполни 53 години? Хали Бери во мокра маичка без градник (ФОТО)

Igor

КИСЕЛИ ТИКВИЧКИ: Одличен рецепт за здрава зимница (РЕЦЕПТ)

Igor

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Igor

Остави Коментар

единаесет + 7 =

Слични објави

Хари и Меган за 14 милиони евра ја купиле куќата на Мел Гибсон? (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Бајковито: Кога ќе видите каде живее Лидија Вукичевиќ, ќе се заљубите во нејзиниот дом веднаш (ФОТО)

Еспресо

Погледнете што ги интересира луѓето на „Гугл“ за Боки 13 (ФОТО)

Igor

Собра 11 милиони следбеници поради својот огромен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Тетовчанецот по Морган Фриман, сега во ист филм со Роберт де Ниро (ФOTO)

Igor