Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Не им требаше долго за да „запловат“ во љубовна романса, а изгледа дека младата милијардерка и не пати премногу за долгогодишниот партнер со кој само пред еден месец раскина.

Фотографија: Profimedia

Младата милијардерка Кајли Џенер, неодамна ја раскина својата врска со Тревис Скот, со кој ја има ќерката Сторми. Иако до самиот крај оваа љубов делуваше совршено, тие повеќе не можеле да се справат со несогласувањата.

Profimedia

Сепак, Џенер изгледа дека не се „потресе“ премногу околу ова раскинување. Како што пренесуваат бројни странски медиуми, таа веќе го освои срцето на славниот рапер Дрејк.

Тие изминатиов период повеќе пати се забележани заедно на неколку забави и вечера.

Profimedia

Не помина ниту месец дена откако Кајли и Тревис раскинаа, а сакаа да застанат и пред олтарот. Меѓутоа, преку бројните кавги никако не можеа да преминат.

Profimedia

Останува да се види колку нејзината врска со Дрејк ќе биде озбилна и дали можеби со него ќе успее да го исполни тоа што не можеше со Тревис.

Слични објави

5 работи со кои треба да го запознаете партнерот пред да стапите во брак со него

Igor

Драма во нашиот комшилук! Откажани концерти на Енрике Иглесиас, а организаторот избегал со еден милион евра!

Igor

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Васко Спасоски

Поединци со визија: Интересни факти за луѓето родени во јуни

Igor

Проверено: Оригинален рецепт за ТЕЛЕШКА ЧОРБА без запршка

Igor

Сицилија плаќа половина авионски билет и ноќевање само за да летувате таму! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири + 12 =

Слични објави

Тој е нејзиниот втор обид! Пејачката Милица не ја трга насмевката од лице кога е во друштво на овој актер! (ФОТО)

Igor

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Еспресо

Девојка доби 40 конци на лицето, откако се обиде да се фотографира со своето куче (ФОТО)

Еспресо

Подарок од половина милион евра: Марија Шерифовиќ ја чести мајка си!

Васко Спасоски

МИСТЕРИЈАТА ЗА БАРОН: Зошто Меланија и Доналд го кријат својот син од јавноста?

Igor

Совршената врска на манекенката Софија Ричи и Скот Дисик стои на стаклени нозе!

Еспресо