Најпродаваните фармерки: Модел кој ги излуде жените ширум светот

До неодамна најпопуларни беа скинатите фармерки, но во последно време жените најмногу се интересираат за доста поинаков модел.

Во прашање е некој лежерен модел кој се нарекува „mom jeans“, кој потсетува на познатиот „boyfriend“ модел на фармерки.

Онлајн брендот Topshop го лансирал овој модел уште од 2013 година, но дури сега пораснала нивната интернет продажба.

Шопинг платформата „Like To Know lt“ пишува дека според нивните пребарувања, моментално е најбаран токму овој модел, со малку пошироки ногавици до глуждот и висок струк.

Стилот на овие фармерки всушност е копиран од познатиот модел на Левис фармерките, моделот 504, од 80-те години.

View this post on Instagram

💭💙

A post shared by @ deniselamee on

Предноста на овој модел е што се вклопува во многу стилови и лесно се комбинира со парчињата кои веќе ги имате во плакарот.

Слични објави

ФОТО: Лени Кравиц дизајнира пијано од 500.000 американски долари!

Васко Спасоски

Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Igor

Видео хороскоп 31 јули 2019, среда

Igor

Се отвори најубавата голферка: Кошаркарите сакаат секс со чорапи, играчите на бејзбол – ланци, а борачите… (ФОТО)

Еспресо

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Igor

Сите ги обожаваме: На улиците во Лондон доминираат пет стилови кои мора да ги практикувате (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 + тринаесет =

Слични објави

ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Igor

Џенан Лончаревиќ воодушевен од нашата Мими Јовановска: Таа има сè што треба да има една пејачка (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Три „бјути“ навики од кои би требало да се откажете за време на коронавирусот

Слободен печат

Таа е кул мајка која обожава да танцува: Џесика Алба ја освои Тик-Ток платформата и ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Еспресо

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Igor

Ѕирнете во џунглата на Сузана Гавазова (ВИДЕО)

Васко Спасоски