Модна ревија во Музејот на македонската борба: Брендови што ја одбележаа македонската модна сцена (ГАЛЕРИЈА)

Вчера во Музејот на македонската борба, се одржа модна ревија под наслов „Made in North Macedonia: Fashion brands“. Во организација на македонскиот велком центар „Добредојде“ и Амбасадата на Велика Британија, на модната ревија беа презентирани неколку македонски брендови кои ја одбележале модната сцена во изминатава деценија.

Настанот е дел од програмата на центарот за промоција на македонската традиција и култура, а се реализира со поддршка на Музејот на македонската борба и Министерството за култура.

The gallery was not found!

 

 

Слични објави

КОЈА СИ ТИ: Два типа на жени според начинот на доживување оргазам

Igor

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Пејачката Адријана Кеш се „соблече“ на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Igor

Им цветаат рози! Водителката Елена Стефановска ужива на Малта со Бојан! (ФОТО)

Igor

ВЕЌЕ ПОБЕДИ ВО ЕДНО ШОУ: СПЕЈКО влегува во Задруга 3?

Igor

Остави Коментар

единаесет − 8 =

Слични објави

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

Карлеуша после се ги спакува куферите и ја напушти Србија (ФОТО)

Igor

Ед Ширан донирал повеќе од еден милион фунти за своите сограѓани за борба против коронавирусот

Еспресо

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење

Еспресо

ВИЛИЈАМ НЕ ГО НАПРАВИ ТОА: Откако стана татко, Хари ѝ оддаде почест и на лејди Ди

Igor