Милан повторно „пукна“ поради Северина: Му пропадна бизнис од еден милион евра (ФОТО)

Милан Поповиќ поранешниот сопруг на Северина Којиќ реши да се повлече од приватниот бизнис со кој се занимавал седум години.

Имено, Милан Поповиќ во 2012 година кога му се роди синот Александар купи ресторан со цел да ја изненади неговата тогашна партнерка. Со оглед на тоа дека овој бизнис му пропадна, кралот на бакарот решил да го продаде.

(Фото: Драгана Кадиќ)

Ресторанот веќе година дена не му работел воопшто добро, а за него морал да плати во 2012 година еден милион евра.

– Тој веќе ги отпушти вработените, но испадна фер. Им даде опремнина и им вети дека ќе ги предложи на новиот сопственик – изјавил негов близок пријател.

Инаку Милан веќе нашол човек кој ќе го купи ресторанот, но по се изгледа многу тешко е дека ќе го продаде за истата или повисока цена од таа што тој го платил.

Слични објави

Пејачот со провокативна фотка ги шокираше фановите: Имам анаконда во гаќите (ФОТО)

Igor

Погледнете ја 2019 година во 6 минутно видео!

Слободен Печат

Принцот Вилијам по посетата на гробот на мајка си завршил во болница – Доживеал паничен напад, па колабирал!

Еспресо

Пет хороскопски знаци КОИ БИ ПРОСТИЛЕ НЕВЕРСТВО

Igor

Џенифер Гарнер и Рене Зелвегер на колешките им покажаа што е харизма (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 − 3 =

Слични објави

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Еспресо

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Еспресо

Маја Беровиќ направи хаос на Инстаграм: Ја покажа тетоважата на ИНТИМНОТО место

Igor

СЕВЕРИНА И ИГОР ЗАВРШИЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ЗАРАДИ МИЛАН: По сослушувањето побегнале од земјата?!

Igor

Сопругата на славниот Бали-бег е во тешка психичка состојба!

Еспресо

„Му купив гаќи и патики, дека немало таму“: Весна Бејби се збогуваше со синот и објави емотивна порака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски