Меган и Хари отворија профил на Инстаграм

Непосредно пред породувањето на Меган Маркл, кралскиот пар одлучи да се придружи на социјалната мрежа Инстаграм.

За брзо време собраа следбеници кои се нивни фанови и од Велика Британија, но и од целиот свет.

Профилот на Инстаграм гласи @sussexroyal, а во описот стои дека е официјален профил на војводата и војвотката од Сасекс.

Логото е стилизирана верзија на иницијалите на Меган и Хари, крунисани со кралска круна. Засега профилот има над 950 илјади следбеници, а се очекува наскоро да ја надмине бројката од еден милион.

Слични објави

Нина Бадриќ ги покажа нозете и деколтето: „Дај облечи се, ќе настинеш“ (ФОТО)

Igor

„Беше херој, но и силувач“: Актерката ги разбесни обожавателите на Коби Брајант (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што ги интересира луѓето на „Гугл“ за Боки 13 (ФОТО)

Igor

Во гимнастиката е најдобра, а и модата ѝ оди од рака (ФОТО)

Igor

Модните комбинации на Меган Маркл кои Британците се уште не можат да ѝ ги простат! (ФОТО)

Еспресо

Лумперајка од тераса: Аца Лукас одржа концерт за своите соседи, се пееше до долго во ноќта! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

седум − четири =

Слични објави

АВТОРСКИ ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Овните да се погрижат за нервите, лавовите имаат можност за нов бизнис

Igor

Принцот Хари го извести семејството дека заминува за Канада што поскоро

Еспресо

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor

Љубовните походи на пребогатиот бизнисмен: Бил со Наоми Кемпбел и со Хајди Клум, а сега љуби 49 години помлада убавица (ФОТО)

Igor

Лепа Брена како филмска дива: Изненади со фотографија на Инстаграм

Еспресо

ЛЕТНА ЉУБОВ ШТО ЌЕ ТРАЕ: Овие хороскопски знаци наскоро ќе запознаат некој нов

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian