Ја прашаа Марија Шерифовиќ дали би снимила дует со Јелена Карлеуша! Нејзиниот одговор ќе ве изненади! (ФОТО)

Српската ѕвезда Марија Шериофиќ во интервју за српскиот портал „Телеграф“ одговори во какви односи е со Џејла Рамовиќ, зборуваше за цифрите кои ги земаат српските пејачи за Нова Година, а беше искрена и кажа дали некогаш би снимила дует со Јелена Карлеуша.

Со месеци те нема во медиумите да дадеш изјава, а за тебе се пишуваше се и сешто. Наводно ти и Џејла сте отследиле од Инстаграм и сте се скарале. Колку има вистина во тоа?

– Не, не сме се скарале. Џејла и понатаму ме следи и тоа е убаво.

 

View this post on Instagram

 

Da li ti je jasno @karleusastar da vec 5 godina sedimo u ziriju @zvezdegranda ? #OvdeCeNamOstatiKoske #EuroKrem

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Има ли шанса некогаш да снимиш дует со Јелена Карлеуша или пак мислиш дека тоа не би бил добар музички спој?

– Мислам дека тоа може да биде и интересно во некој момент, но сепак ние не сме тие што нешто премногу се прашуваме, бидејќи секогаш се чека добра песна за дует, а добри песни во последно време има се помалку.

Дали читаше колкави цифри ќе земат некои твои колеги за настапот на новогодишната ноќ. Многу се коментираше за тоа дека Дарко Лазиќ за Нова година ќе заработи 30.000 евра, а некои ваши колеги на естрадата кои траат многу долго на естрадата, ќе пеат за многу помалку…

– Кога ќе се пишува вистината за тоа колку пари пееме, тогаш ќе зборувам за тоа. Се пишуваат непостоечки цифри и тоа се глупости и лажги. Вистина, ние работиме за многу повеќе пари од некој „нормален“ човек, но сметам дека нема потреба да се пишува за тоа и да се воздигнува нешто што не постои.

Слични објави

Ведрана Рудан: Диетата на Ѓоковиќ е ЕДНА ГОЛЕМА ЛАГА

Igor

Исплива фотографија: Цеца Ражнатовиќ во НИВНА прегратка! Не би ја ПРЕПОЗНАЛЕ! (ФОТО)

Igor

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

Погледнете што направи Лила Филиповска по распитот за случајот „Рекет“ (ВИДЕО)

Igor

Водителката Милена Антовска објави селфи-фотка, ама погледот ќе ви „забега“ само на едно место… (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 28 септември: Ракови, прифатете го ТОЈ повик!

Igor

Остави Коментар

четири × 3 =

Слични објави

За овие хитови сигурно не знаете дека ги има напишано Дино Мерлин! Кога слушнал како пее Цеца и ја подарил оваа песна! (ВИДЕО)

Igor

На 9-ти мај најдобрите македонски диџеи во „Борис Трајковски“!

Васко Спасоски

Го наследила талентот од татко ѝ: МИНА ЈОКСИМОВИЌ го покажа талентот, ќе се наежите кога ќе ја слушнете (ВИДЕО)

Igor

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Igor

Жиците сами почнаа да излегуваат од лактот: Лепа Брена покажа што и извадиле од рака (ФОТО)

Слободен печат

„Уловен“ Хамилтон со секси блогерка! (ФОТО)

Igor