Ја носат и Анџелина Џоли и Џенифер Лопез: Фризура која ја затегнува кожата на лицето и за миг подмладува (ФОТО)

Ботоксот често знае да биде болен и скап метод за ублажување на брчките и опуштената кожа на лицето, но за среќа, на социјалните мрежи се појави нов тренд кој за миг ви дава изглед на затегната кожа.

Profimedia

Се работи за фризурата подигната пунџа, која често ја носат познатите дами како што се Селин Дион, Рита Ора и Џенифер Лопез и која им помага да изгледаат помлади.

profimedia

Тајната е следна – колку што пунџата е повисока и косата позатегната, толку ефектот е подобар.

profimedia

Иако пунџите се носат повеќе поради модата отколку поради ефектот на затегнување на лицето, зад тоа стои и логично објаснување на фризерите.

profimedia

„Кога ќе ја затегнете косата и ќе ја врзете во пунџа и кожата на лицето ја повлекувате заедно со косата, а тоа навистина прави кожата на лицето да ви изгледа позатегната“, рекла фризерката Џен Еткин.

profimedia

 

 

Слични објави

Сузана Гавазова не ги заборава своите обожаватели: Ги почести со секси-фотка!

Васко Спасоски

Запознајте ја една од најзгодните тетовчанки: Магдалена Јаневска е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најголемите хитови на Френк Синатра: Вонвременскиот пејач кој не знаел да чита музика!

Еспресо

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Гвинет Палтроу ги препорача најдобрите играчки за возрасни: Како да го „зачините“ љубовниот живот за време на изолација

Еспресо

ФОТО| 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Васко Спасоски

Остави Коментар