И тој не може да си поверува! Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот маж на светот! (ФОТО)

Популарниот пејач и актер, Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот човек на планетава, а ваквата одлука ја донесе списанието „People“.

Леџенд е оженет со манекенката Криси Тајген, со која има две деца.

Фото: Профимедиа.рс

Тој е прв Афроамериканец кој за својата работа ги обединил наградите Еми, Греми, Оскар и Тони.

– Возбуден сум, но во исто време и малку исплашен бидејќи притисокот е голем. Сега секој ќе ме загледува за да види дали сум доволно секси да ја носам оваа титула – рекол Леџенд за “People”.

Минатогодишен победник бил британскиот актер Идрис Елба.

Слични објави

5 знаци дека ве фаќа празнична депресија!

Теодора Циклевска

Што сè треба да знаете за кератинскиот третман на косата?

Igor

310 долари карта за концертот на Мадона: Светската дива ѝ покажа на својата колешка кој е најдобар!

Igor

Мајка на три деца а изгледа толку добро – Погледнете ја Анабела во бикини (ФОТО)

Igor

ЏОРЏ КЛУНИ ЗАГРИЖЕН: Не сакам нашите деца да станат мета

Igor

Водителката Милена Антовска со нова фризура: Погледнете како изгледа сега миленичката на пензионерите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

5 × 2 =

Слични објави

Сопругата на францускиот актер целосно гола на насловната страница на „Photo“

Igor

Александра Јанева со нова емотивна балада

Igor

Канје повторно ја стави Ким Кардашијан во непријатна ситуација (ВИДЕО)

Еспресо

ВОЛКАВИ ГРАДИ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Оваа СТАРЛЕТА со своите СИЛИКОНИ остава без здив

Igor

Маја Шупут подготвена за свадба: Еве како изгледа МЛАДОЖЕНЕЦОТ (ФОТО)

Igor

Киднапирала маж што го запознала на Тиндер и го нападнала

Igor