14.8 C
Скопје
10:01 - 2 јуни, 2023

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Филмот „Недела“  посветен на животот и кариерата на покојниот Џеј Рамадановски започна да се снима пред две недели, а сега испливаа и нови детали за овој проект кој продукцијата го држи во најголема тајност.

Српски „Курир“ пишува дека дел од екипата ќе биде и Александар Фута Радуловиќ кој со овој проект се враќа на голема врата по големите две трагедии кои му се случија во изминатиот период.

По загубата на Марина Туцаковиќ и синот пред неколку месеци, тој вели дека бил ангажиран поради авторските права на текстовите кои ги има напишано неговата сопруга за покојниот Џеј.

– Се е регулирано што се однесува на правата уште одамна. Дури и јас се ангажирав околу музиката за некои делови од овој филм. Малку по малку се враќам и Марина тоа би го сакала, изјавил Фута.

 

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....