Хороскоп за 17 ноември недела, Биковите ќе сакаат да бидат сами, Девиците ги очекува нов бизнис ангажман

Овен

Инсистирате на сопственото гледање на нештата во својата работна средина, а таквото однесување ќе резултира со конфликт со соработниците. Полека, но сигурно доаѓаат крупни деловни промени, така што немате причина за грижа. Иако имате премногу работа, се обидувате да најдете задоволство.

Бик

Не се чудете ако денеска чувствувате потреба за свој простор. Колку и да уживате во друштво на други луѓе, потребно ви е време само за вас. Обидете се денеска да работите сами, а ако не сте во можност, тогаш секако после работа, тргнете се од сите и одете сами на прошетка. Ако во последно време не ви одеше најдобро со луѓето кои ви значат, размислете за своите очекувања од тие луѓе.

Близнаци

Денес расположението и емоциите на луѓето околу вас ќе имаат огромно влијание на тоа како се чувствувате и како се однесувате. Лесно ќе ве расплаче нечија тажна приказна или пак ќе ве „зарази“ нечија позитивна еуфорија. Па, внимателно избирајте со кого ќе го поминете денот. Со одредена доза мудрост и професионална тактика, лесно можете да се наметнете пред соработниците кои имаат важна улога во работните преговори.

Рак

Постои можност да бидете малку нерасположени и плачливи без некоја посебна причина. Всушност вас ве совладуваат емоциите и не можете да приметите дека работата одлично ви оди, соработниците го ценат вашето мислење и компанијата во која работите се надева на вашата помош.

Лав

Можеби е денес денот да смените некои однесувања на кои им робувате и да пронајдете ваш израз кој ќе ве промовира како човек со сопствен интегритет и мислења, а не само како некој кој ги следи зацртаните и очекуваните параметри на средината. Поточно, на деловен план можни се комуникации со значајни луѓе, но на ваш посебен начин кој остава впечаток и ја зголемува заинтересираноста за вас што е прв предуслов кон некаква промоција и напредување.

Девица

Бидете подготвени да влезете во некаков бизнис ангажман со некоја Вага ако таа ви вети добри услови за работа. Прилично сте нервозни и недоволно подготвени да се прилагодите на некого. Се чувствувате одговорни дека мора да ги исполните ветувањата кои сте и ги дале на некоја личност која на вас ви е многу драга, без оглед дали се работи за незадолжително партнерство или за нешто што ќе премине во посериозно или долгогодишно.

Вага

Планирате како да ги инвестирате парите од работата и дали тоа ќе ви се исплати. Некој ќе ги исполни вашите желби, и тоа треба да го цените, особено ако станува збор за некој Лав, Јарец или Шкорпија кои поради вас ќе направат некои големи отстапки. Можна е соработка со лица кои се занимаваат со уметност.

Шкорпија

Може да бидете многу успешни во работата која од вас бара способност некого да го убедите во нешто, можно е да станува збор за приватен проект или за некоја работа која би можела да биде добро платена во соработка со странци. Очекувате повик од лице со кое треба да се сретнете во странство.

Стрелец

Наметнете се со своите идеи, но немојте да бидете нападни, само така ќе успеете. Ослободете се од напнатоста и нервозата, тоа може сериозно да влијае на вашето зравје. Вложете во образованието. Среќни сте и задоволни, полни со позитивна енергија.

Јарец

Месечината во Вага и Сатурн ве прави премногу подготвени и упорни да се борите за она за кое сметате дека ви припаѓа. Би требало да бидете подготвени да се прилагодите на барањата на деловниот партнер, без оглед дали се работи за сегашната или за некоја нова работа.

Водолија

Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето пари, а тоа ќе резултира со долгови што ќе ги исплатувате многу подолго од моментното задоволство. Вашите соработници се обидуваат да ви ги посочат грешките кои ги правите, но вие не сакате да ги слушате.

Риби

Многу разни емотивни состојби можат да ве обземат во текот на следните неколку дена, но истите ќе се обидете на својствен начин да ги скриете и да не ги покажувате пред другите иако може и да не успеете во тоа, па да имате некаква емотивна ерупција или испад, посебно кон едниот родител, близок на партнерот и сл. некаква нереална загриженост поради вашиот статус, поради вашата професионална дејност и слично.

Слични објави

Манекенката ги оперирала градите? Сите гледале во деколтето на Хајди Клум! (ФОТО)

Igor

Раперот Еминем прогласен за мртов на социјалните мрежи

Еспресо

Загина ѕвездата од серијата која се гледаше и во Македонија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Адел повторно ја шокираше јавноста со изгледот! (ФОТО)

Еспресо

БЕШЕ МОТИВАЦИЈА ЗА СИТЕ БОЛНИ: Поранешната МИС ЕВРОПА ја изгуби најтешката борба

Igor

Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Igor

Остави Коментар

пет + два =

Слични објави

Прво во Грција, па сега во Монте Карло: Дара Бубамара ги запали социјалните мрежи (ФОТО)

Кога Лацио победува, Ана Фалки се соблекува (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Енрике Иглесијас објави емотивна порака: Од коронавирус почина неговиот очув!

Васко Спасоски

Есенски десерт со јаболка и чоколада

Igor

Се сеќавате на водителката Маја Поцевска и нејзиното длабоко деколте? Погледнете како изгледа денес! (ФОТО)

Igor