Гулаб писмоносец продаден за 1,25 милиони евра

Тркачки гулаб писмоносец е продаден за рекордни 1,25 милиони евра. Тркањето гулаби е популарен спорт меѓу кинеската елита.

Гулабот се вика Армандо, а неговиот првичен сопственик никогаш не мислел дека ќе го продаде за толкава сума, иако бил свесен дека се работи за шампион.

Онлајн аукцијата траела две недели и во последните моменти, анонимен учесник ја покачил својата понуда за 100.000 евра, пред да биде победен за дополнителни 2.000. Конечната понуда изнесувала 1.252.000 евра, со што бил надминат рекордот од 2017 година, кога кинески бизнисмен платил 400.000 евра за гулаб.

Слични објави

Заборавете на Рита Ора и Дуа Липа: Оваа албанска пејачка е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ед Ширан може да стане милијардер пред да наполни 30 години

Igor

Доби честитка и од Драгана Мирковиќ: Жан Клод Ван Дам наполни 60 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина во проблеми: Мора да плати казна поради објавена фотографија од синот

Еспресо

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ејми почина пред ОСУМ ГОДИНИ, но нејзиниот сопруг сега поднесува тужба од која СИТЕ СЕ ИЗНЕНАДЕНИ

Igor

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

Богдана Ражнатовиќ е прекрасна трудница, но оваа ситница ја вознемирува!

Еспресо

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо

5 намирници за силна ерекција

Igor

Пејачката си фати нов милионер, но на Инстаграм вели нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Здравко Чолиќ откри за што му се лути највеќе сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќерката на Робин Вилијамс објави досега невидени фотографии со својот славен татко (ФОТО)

Еспресо