ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА | Почина актерот од Тарзан, Џо Лара: Во авионската несреќа настрадала и неговата сопруга

58-годишнот актер Џо Лара познат по својата улога на Тарзан, и неговата 66-годишна сопруга, загинале во авионската несреќа во близина на американскиот град Нешвил.

Малиот бизнис џет авион се срушил во саботата околу 11:00 часот по локално време, непосредно по полетувањето од Смирна, аеродромот во Тенеси за Палм Бич, Флорида, пренесуваат странските медиуми. Авионот се спуштил во езерото Перси Прист, на околу 19 километри јужно од Нешвил.

Федералната управа за авијација потврди дека во авионот се наоѓале седум лица, објави „Си-Ен-Ен“.

Лара го играше Тарзан во телевизискиот филм „Tarzan in Manhattan“ во 1989 година. Подоцна глумеше во телевизиската серија „Tarzan: The Epic Adventures“, која траеше од 1996-1997 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barry King (@barrykingla)

Неговата сопруга Гвен Шамблин Лара, со која беше во брак од 2018 година, беше водач на група за слабеење наречена „Weigh Down Ministries“. Таа ја основала групата во 1986 година, а потоа во 1999 година ја основала црквата „Remnant Fellowship“ во Брентвуд, Тенеси.

Слични објави

Неверство според Зодијакот: За Стрелецот тоа е неизбежно, Јарецот е пресметлив, а Близнаците предводници во изневерувањето

Еспресо

Мишел Фајфер покрај глумата има уште еден талент: Познатата актерка ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Еспресо

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Дознајте кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо

Тајни од бракот на Лепа Брена: Боба ме запроси „мртов“ пијан, а татко ми веднаш ме даде!

Васко Спасоски

Меланија Трамп меѓу стотина тикви во капут од 5.500 евра (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 21.10.2019: Вагите во потрага по авантура, турбулентен ден за Близнаците

Igor

Остави Коментар