16.8 C
Скопје
17:59 - 20 април, 2024

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Ќерката на актерот Гоце Тодоровски, Сашенка, го одбележа својот роденден во домашна атмосфера.

На една од најпопуларните македонски фејсбук-страници, посветени на актерот Ѓорѓи Колозов и познатиот телевизиски проект „Македонски народни приказни“, беа објавени неколку фотографии од семејната прослава и дружба.

„Фамилијата Тодоровски го прослави роденденот на ќерката Сашенка!

Скромна семејна идила на чело со нашата легенда Гоце, потоа славеничката Сашенка, а тука се и сопругата на Гоце, зетот од ќерка со синот Гоце (крстен по актерот) и неговата ќерка Марија и нејзиното момче.

Сашенка ми пренесува дека Гоце испраќа поздрав до сите негови обожаватели, се крепи колку што може и сè уште е желен за работа, сè уште размислува да снима, жарот не згаснува!

Фала ти Сашенка што ме удостои со овие фотографии и среќен роденден“, напиша администраторот на страницата, Горан.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....