11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА: Кејт Мидлтон блесна во бела комбинација воодушевувајќи ја светската јавност

По традиционалната летна пауза, војвотката од Кембриџ вредно ги извршува своите кралски ангажмани, а на последниот настан во серијата организиран во Бакингемската палата се појави во елегантна бела комбинација.

За време на првите карантини поради глобалната пандемија на коронавирусите, Кејт Мидлтон започна натпревар за фотографија што заврши со виртуелна изложба наречена „Издржете: Портрет на нашата нација 2020 година“, а потоа истоимената книга успеа да стане бестселер на „Амазон“ во мај.

Во улога на домаќинка во Бакингемската палата, 39-годишната војвотка организираше прием за да го прослави успехот на проектот, а по тој повод блесна во елегантно, бело издание.

За овој голем настан за неа, Кејт носеше фустан со средна должина, кој личеше на комбинација од плисирано здолниште со чипка и сако. Имено станува збор за креација потпишана од познатиот лондонски бренд „Self-Portrait“.

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....