15.8 C
Скопје
11:44 - 20 април, 2024

(Фото) Априлилили: Креативните маски на децата на познатите Македонци

Денеска е Денот на шегата, ден кога најмалите можат да маскираат во се што ќе посакаат – од принцези и суперхерои, до нивните омилени ликови од цртаните филмови.

Познатите личности споделија фотографии од нивните најмили и ги покажаа нивните креативни маски.

Ќерката на Тамара Тодевска

Ќерката на Сара Мејс

Инстаграм/Сара Мејс

Децата на Андријана Јаневска

Синот на Маја Кикириткова

Близнаците на Ненад Ѓеоргиевски

Децата на Сања Ристиќ

Фото: Инстаграм/Сања Ристиќ

Слични објави

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо

(Фото) Која е жената со генијален ум која го контролира секој потег на Тејлор Свифт: Не се одвојува од неа и нема свој живот, но затоа има милиони

еспресо

(Фото) Ќерката на Том Круз наполни 18 години: Од него ни трага ни глас, дури ни на роденденот на Сури

еспресо
Се вчитува....