Дневен хороскоп за 27 март 2019, среда

ОВЕН

РАБОТА: Денеска сте суптилни, интуитивни, креативни и талентирани.

ЉУБОВ: Во поглед на љубовта, ќе умеете да ги „ловите“ сите детали и да читате меѓу редови, но воопшти нема да ви се зборува за себе.

ЗДРАВЈЕ: Поспаност и умор.

БИК

РАБОТА: Вработените во затворени институции ќе имаат ден полн со предизвици.

ЉУБОВ: Оние кои се сингл ќе сонуваат и фантазираат за љубовта и ќе се чувствуваат сосема удобно во однос на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Изразена интуиција, слушајте ја потсвеста.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На работа ќе биде напорно, но благодарение на колегите, ќе бидете продуктивни.

ЉУБОВ: Некоја личност со која соработувате ќе флертува со вас, но вашето срце припаѓа на друга личност.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате генерално добро.

РАК

РАБОТА: Добро ќе соработувате со помладите колеги, а постарите ќе бидат отворени и љубезни.

ЉУБОВ: Ќе имате наплив на емоции кои можеби ќе ве збунат. На некои Ракови ќе им се остварат романтичните соништа.

ЗДРАВЈЕ: Побарајте масажа на рамениците.

ЛАВ

РАБОТА: Можеби ве заморува работата, но денеска ќе резултира со квалитет.

ЉУБОВ: Сè што моментално ви недостига, ќе го надоместувате со секс.

ЗДРАВЈЕ: Верувајте ѝ на интуицијата и вежбајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ќе имате поволен период за финансиски резултати.

ЉУБОВ: Некоја од личностите со кои соработувате сака да ве запознае приватно, но вие сте паметни и го држите тоа на дистанца.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро во своја кожа.

ВАГА

РАБОТА: Имате шанси да договорите добра зделка. Бидете паметни.

ЉУБОВ: Вашата драга личност би можела убаво да ве изненади со својата попустливост.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

СКОРПИЈА

РАБОТА: За оние кои работат со луѓе, следува поволен ден. Креативците можат да одморат.

ЉУБОВ: Денеска ке уживате во друштвото на саканата личност. Потрудете се да ѝ дадете до знаење дека ви значи, бидејќи може да ви се налути.

ЗДРАВЈЕ: Заслабнат имунитет.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Одличен ден за нов договор кој парично ќе ви биде исплатлив.

ЉУБОВ: Она што сте си го ветиле, сега го остварувате и уживате во друштвото на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на алергиите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Некои нешта одат подобро отколку што очекувате.

ЉУБОВ: Полни сте со емоции и подготвени сте да ги споделите со другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате способни да направите сè.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Колегите денеска ќе бидат подготвени да соработуваат и ќе ви дозволат да ескивирате.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека личност од вашето опкружување е заинтересирана за вас и нема да знаете како да се поставите.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на дигестивниот систем.

РИБИ

РАБОТА: Креативните и уметничките професии денеска ќе им донесат сјај на Рибите.

ЉУБОВ: Излезете, можеби и ќе се вљубите.

ЗДРАВЈЕ: Генерално добра состојба.

Слични објави

Вистинско летно уживање: Ладна чорба од домати (РЕЦЕПТ)

Igor

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Igor

СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО: Живееше во една соба, а сега купи имот од чија цена ќе ви се сврти

Igor

Нивес Целзиус со нова ОПАСНО ЖЕШКА фотка на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Интервју со Зоран Радомировиќ – Шваба: Сакам кога луѓето не знаат кој сум ни со што се занимавам

Еспресо

Дневен хороскоп за 22 март 2019, петок

Igor

Остави Коментар

осум − 6 =

Слични објави

Боба ѝ приреди на Лепа Брена изненадување за Денот на вљубените: Ѝ подари 1001 роза

Еспресо

НЕ ИМ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ ВО ТАГУВАЊЕ: Овие 3 знаци најбрзо закрепнуваат од раскинување

Igor

Хороскоп за 30 јуни: Пред вас е убав период за љубов!

Еспресо

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

Погледнете кои 3 хороскопски знаци е најтешко да ги љубите

Еспресо

ВОЛКАВИ ГРАДИ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Оваа СТАРЛЕТА со своите СИЛИКОНИ остава без здив

Igor