Дневен хороскоп за 26 март 2019, вторник

ОВЕН

РАБОТА: Поволен ден за службени патувања. Генерално ќе имате поволен период на работа.

ЉУБОВ: Се наоѓате во тежок период, па преиспитувате некои свои одлуки во однос на љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Намалете со алкохолот.

БИК

РАБОТА: Солидна ситуација, работата ви оди стабилно и во најдобар ред.

ЉУБОВ: Иако партнерот тврди поинаку, неговото однесување ви е малку сомнително и се сомневате дека постои и друга личност.

ЗДРАВЈЕ: Опасност од воспаленија.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Можно е да имате трема и да се чувствувате несигурно околу некој почеток.

ЉУБОВ: Поволен ден за љубов, но внимавајте тоа да го покажете на личноста која ја сакате, за да не се почувствува отфрлена.

ЗДРАВЈЕ: Можни болки во грбот.

РАК

РАБОТА: Имате многу обврски, па добро е да се организирате малку потемелно.

ЉУБОВ: Ќе имате многу позитивни промени на поле на љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Можен пад на имунитетот.

ЛАВ

РАБОТА: Размислувате да прифатите некоја понуда која може да ви помогне да ја развивате својата кариера во подобар смер.

ЉУБОВ: Несигурни сте и лути на саканата личност, а ни самите не знаете зошто.

ЗДРАВЈЕ: Пад на енергијата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ќе ви се пружи шанса за напредок, ова е вистински момент да ја покажете својата упорност.

ЉУБОВ: На партнерот му годи што сте му посветени. Убаво ви е заедно.

ЗДРАВЈЕ: Можни психолошки проблеми.

ВАГА

РАБОТА: Можни се пречки во комуникацијата со колегите. Не потпаѓајте под притисокот.

ЉУБОВ: Интересни случки на љубовно поле.

ЗДРАВЈЕ: Кожата ви е склона кон иритации.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Ќе дојде до некои промени на вашето работно место кои нема да ви се допаднат.

ЉУБОВ: Саканата личност на секој начин се труди да ви покаже колку ѝ значите. Соработувајте и вие.

ЗДРАВЈЕ: Можен висок притисок.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Време е да се соочите со проблемите, бидејќи ништо не правите со бегање.

ЉУБОВ: Имате дилеми во врска со тоа дали да ѝ пријдете на личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително здравје.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Денеска не преземајте ризични чекори на работното место.

ЉУБОВ: Сакате да ја освоите личноста која ви се допаѓа по секоја цена.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекува поволен ден за реализирање на најголемиот дел од професионалните планови.

ЉУБОВ: Ќе се сретнете со нова личност која ќе го улови вашиот интерес.

ЗДРАВЈЕ: Генерално добро.

РИБИ

РАБОТА: Очекувајте период на стабилна финансиска состојба и позитивни пресврти.

ЉУБОВ: Љубовта ви дава мир, задоволни сте од односот со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на денталното здравје.

Слични објави

Една од најубавите жени во светот има коронавирус: Причината поради која одбива да оди во болница нема да ве остави рамнодушни (ФОТО)

Васко Спасоски

РАЗГОЛЕНО И СМЕЛО: Познатата манекенка без гаќички во Кан (ФОТО)

Igor

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Igor

Ава Карабатиќ открила: И како претседателка ќе објавувам разголени фотки, а за проститутките немам лошо мислење

Igor

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари!

Васко Спасоски

Модната недела во Лондон од јуни ќе биде на интернет! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

5 − 3 =

Слични објави

Аделина Тахири, се поубава и пожешка (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Еспресо

Иако зборувал дека е комплицирана и тешка, ја сакал до последниот ден: Нивната љубов ни смртта не ја згасна!

Еспресо

Бојан Маровиќ и Тијана Дапчевиќ: „2 CELLOS“ на наш начин! (ФОТО)

Еспресо

Сопругот на АДЕЛИНА ТАХИРИ фотографиран во друштво на ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Меган и Хари си најдоа нов дворец во Лос Анџелес: Соседи им се Род Стјуард и Силвестер Сталоне

Еспресо